Köpeklerde Agresiflik Neden Olur?

Köpeklerde Agresiflik Neden Olur?

İnsanlar için en özel dostlardan biri olan köpeklerin insanlığın geçmişinde pek çok noktada aktif olarak yer almıştır. Bunun yanında bizlerde olduğu gibi köpeklerimizde de dönem dönem ruhsal ve fiziksel sorunlar olabilmektedir. Böyle durumlarla karşılaşınca ilk direk olarak uzman bir köpek veterinerinden destek almanızı öneriyoruz.

Köpeğim Agresifleşmeye Başladı, Nedeni Nedir?

Bir köpek sahibi olarak köpeğiniz üzerinde bir agresifleşme gözlemlediyseniz öncelik olarak bunun nedenine göz atın yani eğer köpeğinizi rahatsız eden durumları fark edebiliryorsanız direk olarak müdahele etmeniz gerekir. Bazı durumlarda köpeklerin kısa süreli agresiflikleri olur ancak bu sefer daha büyük bir problemle karşılaşmış iseniz mutlaka vaktinde müdahale etmelisiniz.

Köpeğiniz agresifleşirse ne yapmalı?

Köpeklerde agresifleşme gibi ruh hali değişimlerinde süreç uzuyorsa mutlaka veterinerle görüşmeniz gerekecektir. Köpeğiniz bir hastalık veya rahatsızlık geçiriyor olabilir. Bunun için en doğru müdahale veteriner tarafından uygulanır. Ve köpeğinizin sağlığı için veterineriniz gereken işlemleri uygulayacaktır.

Köpekler insanlar gibi neden sonuç konusunu anlayamazlar yani eğer bir hastalıkları ve ağrıları varsa bunun neden olduğunu anlayamazlar. Köpeklerin agresif olmalarının büyük bölümü rahatsızlıklardan kaynaklanmaktadır.

Veterineriniz köpeğinizde olan sorunları çözüme kavuşturarak köpeğinizin tekrar mutlu olmasını sağlayabilir. Ancak sizin köpeğinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için her zaman dikkatli olmanız gerekecektir.

Daha önce ele aldığımız Köpeklerde davranış bozukluğu  yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimi konusunda bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://petokulu.com/kopeklerde-agresiflik-neden-olur/

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s