Köpeklerde Davranış Bozukluğu Eğitimi

Köpek sahipleri zaman içerisinde köpeklerinde davranış değişiklikleri gözlemlediklerini dile getirirler bu değişimlerin bazıları olumlu yönde olurken pek çoğu olumsuz yönde olur.  Olumsuz yönde olan davranış bozuklukları köpek sahiplerini çoğu zaman zor durumda bırakır. Örnek olarak sık sık havlamaya başlayan köpekler apartman yaşamı için aşırı derecede etkileyebilir. Ya da diğer köpeklere saldırganlaşmaya başlayan köpekler aynı derecede köpek sahibi zor bir durumda bırakır. Bu nokta da önemli olan husus köpek eğitimidir. Köpek eğitimleri ile köpeklerin sahipleri tarafından tam anlamıyla kontrol edilmesi sağlanır. Ancak ani tavır ve davranış değişiklikleri için bir sağlık problemi olmadığından emin olmamız gerekir öyle ki köpekler bizim gibi etki sonuç kavramını pek anlamadıkları için bacaklarında ki yada gözlerinde ki acının neden kaynaklandığını anlamazlar ve sağa sola saldırabilir, havlayabilirler. Yani köpek davranış değişikliklerinde öncelikle uzman bir köpek veterinerine gözükmeniz en doğrusu olacaktır. dog photo ile ilgili görsel sonucu

Köpeklerde Davranış Sorunları; Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi pek çok köpek sahibi tarafından köpeklerin davranışları düzelsin diye talep edilen bir hizmettir ancak aslında köpeklerin davranışları negatif yönde değişmeden önce köpek eğitimi almaları daha doğru olacak bir durumdur.

Köpek eğitimleri ile birlikte köpekleriniz üzerinde kontrol sahibi olacaksınız ve sizin istemediğiniz davranışları yapmayacak ancak bu durumdan sizin kadar köpeğiniz de mutlu olacak çünkü köpekler tam anlamı ile görev hayvanlarıdır. Hayır komutu ile köpeklerinizin ne yapmaması gerektiğine karar veriyor olmak her köpek sahibi için hayal edilen bir durumdur.

İlgili Yazı! yavru köpek edinirken dikkat edilmesi gerekenler 

İşin aslına bakarsanız köpeğinizin alışmış olduğu her  olumsuz davranış sizin hatanızdır. Bu hataları köpeğinize yüklemek asla doğru olmayacaktır çünkü köpeklerin algıları insanların algılarına göre çok daha farklıdır. Örnek olarak köpeğiniz gelen misafirlerinize havlıyor olabilir ama bu onun sorunlu olduğunu değil içgüdülerinden yola çıkarak evini korumaya çalıştığının anlamına gelir siz bu durumda misafirin zararsız olduğunu gösteren yöntemler geliştirmeniz gerekir.

Daha önce ele aldığımız İstanbul köpek eğitimi yazısını okumanızı öneriyor ayrıca köpek eğitimleri konusunda bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz…

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s