Golden Retriever Eğitimi ve Özellikleri

Golden Retriever Cinslerinin Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Golden Retriever ırkından köpek genel olarak çok obur olduklarından devamlı bir şeyler yemek için fırsat kollarlar. Bazı durumlarda sahipleri yemek yerken onlarda o yemekten yemek için sahiplerine acınası gözlerle bakarak duygu sömürüsü yapmaya çalışır. Ama ev yemeklerine fazla alışırlarsa kendi mamalarını yemek istemeyeceklerdir. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Yemek ve mama düzenleri bozulursa eğer bu durum sağlıklarını da etkiler. Kilo almaya ve obeziteye çok yatkınlardır. Bundan dolayı günde düzenli olarak 2 öğün mama vermelisiniz. Golden Retriever ırkından köpekleri yaşlarına uygun ve besin değeri yüksek mamalarla beslemelisiniz. Golden Retriever’ler balık yemeyi çok seven köpeklerdir. Konserve balıklar veya pişirilmiş ve kılçığından ayrılmış mamaları onlara vererek arada farklı vitaminleri almasını sağlayabilirsiniz. Golden Retriever yavruları öncelik olarak anne sütü ile beslenmelidir sonrasında ise yavru köpekler için içeriği bol mineral, vitamin ve yüksek besin değeri içeren yavru mamalarıyla beslenebilir.

Golden Retriever Cinslerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Golden Retriever ırkından köpekler için tüy bakımı çok önemlidir. Haftada en az iki kere olmak üzere tüy bakımı yapılmalıdır. Bunun haricinde ayda 1 kere ılık su ile köpek şampuanları ile banyo yaptırılmalıdır. Tüyleri uzun ve sık bir yapıda olduğu için yıkanma sonrasında kurutulmalılardır çünkü tüyleri dolaşabilir. Tırnakları hızlı uzar bundan dolayı bakteri oluşumunu engellemek için arada bir kesilmelidir.

Golden Retriever Cinslerinin Eğitimleri Nasıl Yapılır?

Bu ırk köpeklerde köpek eğitimi uygulamak oldukça kolaydır, kolay eğitim alırlar. Eğitimlerde en önemli konulardan biri ise ödüllerdir bu ırk köpeklerde eğitim ödüllerle pekiştirilirse eğitim daha başarılır olur. Eğitimler düzenli, disiplinli ve sevgi ile uygulanmalıdır. Bu ırk köpekler iş köpeği olabilir kullanıldığı alanlar ise;  avcılık, narkotik, bomba bulma, arama kurtarma köpeği olarak çalışabilir.  

Golden Retriever Cinslerinde Karşılaşılan Hastalıklar Nelerdir?

Golden Retriever ırkından köpekler genelde çok sağlıklı ırklardır ve iyi bir ortamda yaşıyorken kolay bir biçimde hasta olmazlar. Ancak her insan gibi köpeklerde bazı hastalıklara yakalanma oranı yüksektir. İşte o hastalıklar;

1. Göz rahatsızlıkları (katarakt gibi)
2. Kalça ve dirsek çıkıkları (iri yapılı ve kilolu olduklarından)
3. Tümör çeşitleri (özellikle kemik tümörü)
4. Lenfoma
5. Yumuşak doku enfeksiyonları

daha önce ele aldığımız Şişli Köpek Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s