Minyatür Pinscher Köpek Irkı

Minyatür Pinscher Kökeni

Minyatür Pinscher ilk olarak 1600’lü yıllara ait bir tabloda betimlenmiştir. 1900’lü yıllarda Avrupa’da yaygın olsa da tercih edilme oranı azalmıştır ama Amerika Birleşik Devletlerine ithal edilince Minyatür Pinscher ırkının ünü tekrar yükselmiştir. 1929 yılında ise Amerikan Kennel Kulübü aracılığıyla tescillenmiştir. Bu günlerde popüler ev köpekleri arasında yer alır.

minyatur-pinscher-640x400

Minyatür Pinscher Genel Özellik Bilgileri

Minyatür Pinscher güzel bir görünüme sahiptir. İnce bir yapıya sahip olsa da çevik bir görüntüsü vardır. Küçük bedeninde kas yapısını görmeniz mümkün. Tüyleri kısa, canlı renkli ve düzgündür. Enerji dolu, heyecanlı ve enerjik bir köpek olarak tanımlayabiliriz. yabancılara havladığı için ev içinde bekçilik yapabilir. Son zamanlar ev için beslenmek için en fazla tercih edilen köpekler arasında. Minik olmasına karşın çeneleri çok kuvvetlidir. Kendinden büyük köpeklere başkaldırabilir. Yabancıların kendilerini sevmesinden hoşlanmazlar.

Dog-Miniature_Pinscher-A_Miniature_Pinscher_puppy_with_a_playful_little_face


KARAKTER ÖZELLİKLERİ

Enerji Düzeyi Yüksek

Egzersiz  İhtiyacı Düşük

Oyunculuk Çok Oyuncu

Başka Köpeklerle Geçinme Düşük

Başka Hayvanlarla Geçinme İyi

Çocuklarla Anlaşma İyi

Yabancılara Davranış Orta

Eğitebilirlik Düşük

Koruma Özelliği Düşük


Minyatür Pinscher Eğitimi

Zeki köpeklerdir, algıları yüksektir ama bu eğitime yatkın oldukları anlamına gelmez. Eğitim için en uygun dönemleri 2-6 ay arası köpeğin gelişimine göre belirlenmelidir. Ev içinde yaşamaya en uygun ırklardandır ve kemirme duygusu çok yüksek bir köpektir. bundan dolayı ev içinde kemirilmeye müsait eşya bırakmamanız önerilir.  Köpek eğitimi konusunda başarı istiyorsanız uzman bir eğitici ile çalışmalısınız. Diğer köpeklerle pek iyi anlaşamaz bundan dolayı sosyalleştirme eğitimi almalıdır. Dişi Minyatür Pinscher köpekleri eğitimi daha yatkın olduğunu belirten uzmanlarda vardır.

Daha önce ele aldığımız köpek oteli İstanbul Yazısını okumanızı öneriyoruz, ayrıca köpek eğitimi konusunda destek almak için iletişime geçin

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s